Nová virtuální měna Petrolleum

Těžební horečka, kterou vyvolaly kryptoměny, se promítla i do dalšího, nečekaného odvětví. Je jím automobilový průmysl. Jako alternativa ke kryptoměnám přichází Petrolleum. Dílem je to odpověď na progresivní způsoby vydělávání platebních prostředků, dílem inovátorský počin konzervativnějších ekonomických kruhů.

Těžba v noci i ve dne

Stejně jako u těžby kryptoměn i Petrolleum se opírá o nevyužitý výkon. Nejedná se však o výkon počítače, ale automobilu – Petrolleum těží motor vašeho auta. Princip je jednoduchý – ujistíte se, že máte plnou nádrž, vyřadíte do neutrálu, nastartujete a necháte běžet motor. Hodinu, dvě či klidně celou noc, podle toho, kolik chcete Petrollea vytěžit. Důležitou informací je, že těžba probíhá pouze v případě, že je automobil v klidu, tzn. nikoli za jízdy.

Celou operaci zaznamenává sběrná jednotka, kterou připojíte do diagnostické zásuvky vašeho vozu. Jednotka nevyžaduje online připojení, těžit tak můžete i na místech bez signálu (přírodní parky apod.) Na konci měsíce jen zajedete se sběrnou jednotkou k terminálu a podle toho, kolik paliva jste spotřebovali, připíše se do vaší virtuální peněženky v adekvátní výši Petrolleum.

Těžba měny

Sběrné terminály na čerpacích stanicích

Zmíněné terminály najdete na všech lepších čerpacích stanicích, kde zároveň můžete tuto měnu uplatnit. A to nejen za pohonné hmoty, ale za veškerý tamní sortiment jako jsou třeba bagety či vonné stromečky. Rozšíření nabídky zboží je jen otázkou času, v úvahu přicházejí např. obchody s autodíly.

Těžba Petrollea (podobně jako tomu je u těžby kryptoměn) nevyžaduje žádné speciální znalosti či schopnosti, jen vlastní, případně služební automobil. Po vzoru těžby kryptoměn ve světě vznikají první Petrolleové farmy. Desítky zaparkovaných vozů spokojeně předou a vydělávají svým majitelům Petrolleum. Děje se tak ve městech, na vesnicích, na sídlištích i samotách – těžba Petrollea prostě nenechává nikoho chladným, přičemž dopad na životní prostředí je podobný jako u klasických kryptoměn.

Autobazary jásají

Nechtěným vedlejším efektem těžby se však ukazuje nedostatek aut na trhu, zejména těch ojetých. Autobazary hlásí rekordní prodeje, před očima mizí hlavně silnější motorizace. Důležitá informace na závěr – Petrolleum nelze těžit na elektromobilech či hybridních vozech, ale pouze na autech se spalovacími motory.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *