„BYL JSEM VLAS VEGAS“ – kandidát na Oskara

 

Další z filmových novinek útočí na citlivé a intelektuální diváky. Ambiciózní indický snímek vypráví o neuvěřitelné reinkarnaci z vlasu na člověka. 

Příběh inspirovaný stejnojmenným románem inspirovaným skutečným příběhem prostého indického rolníka se odehrává ve dvou časových dimenzích – první z nich mapuje období cca 50 let př. n. l. a část druhá nahlíží do 70. let 20. století.

V první části chudý rolník Tlamišat vypráví o svém minulém životě, kdy byl jeden z tisíců vlasů egyptské královny Kleopatry. Ta každý z vlasů pojmenovávala – náš hrdina nosil jméno Vegas. Vegas krášlil hlavu Kleopatry přes dvacet let, kdy dorostl do délky 60 cm a vypadl.

O dva tisíce let později se rolník Tlamišat rozpomene na svůj minulý život a s komponovaným programem „Byl jsem vlas Vegas“ objíždí indické zájezdní hostince a lokální estrády. Příběh zaujme bollywoodské producenty, kteří podpoří natočení stejnojmenného filmu. A o tom všem pojednává film, kterému kritici předpovídají zisk minimálně jednoho Oskara.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *